: Menu :

- Úvod
- O Indonésii
- Deník cest (21)
- Ponory (12+10)
- Mapa
- Doprava
- Fotogalerie (48)
- Odkazy
- Slovník
- Kontakty


: Aktuality: archiv
19.7.2005 Zahájena aktualizace po návratu z Indonésie





14.4.2004 Žádost o vízum ke stažení


14.4.2004 Poslechněte si indonéskou výslovnost


6.4.2004 Jak plánovat cestu


6.4.2004 článek "civilizace v divočině"


22.3.2004 Návod: "Jak smlouvat"


10.3.2004 Měnový konvertor

9.3.2004 Možnost přidávat vlastní odkazy

8.3.2004 Doplněna mapa časových pásem

7.3.2004 Nový design stránek


8.3.2004 Doplněn přehled dopravy


1.2.2004 Doplněna interaktivní mapa trasy


: Navštivte sponzory :

: Jak plánovat cestu : vloženo:6.4.04 Autor: Martin Dlabač


Indonésie je velmi přátelská země a jistě je možné se tam vydat bez větších příprav. Prakticky vše lze velmi snadno pořídit přímo na místě. Přestože jsme přípravám věnovali mnohem více, začnu tím nejdůležitějším, co je nutné zařídit ještě před odjezdem.

Vízum

Asi nejdůležitější součástí předcestovních příprav je získání víza, bez kterého se do Indonésie vůbec nedostanete. Složitost jeho získání bude hodně záležet na délce Vašeho pobytu. Na třítýdenní cestu, jako byla ta naše, nebude indonéské velvyslanectví požadovat příliš. Nám postačila potvrzená rezervace letenky. Pro cesty delší než jeden měsíc je (prý) situace o dost složitější. Nejen, že nestačí rezervace, ale je nutné mít již letenku "v ruce", ale navíc je nutné doložit i ubytování. Tady naštěstí postačí rezervace. Pro tyto případy se tedy vyplatí uvést jen omezený počet plánovaných míst pobytu, abyste nemuseli shánět desítky potvrzených rezervací. Každopádně je počet dnů, který nahlásíte, naprosto závazný a nedostanete vízum ani den víc! Komunikace s velvyslanectvím v Praze byla jinak velmi příjemná a celé vyřízení trvalo asi 4 pracovní dny.

Očkování

Bez očkování se do Indonésie sice dostanete, nicméně se jistě vyplatí o něm trochu popřemýšlet. Na internetu seženete spoustu informací o očkování proti nejrůznějším chorobám. Nám se vyplatilo obvolat pár (z různých měst) hygienických stanic, které se touto problematikou zabývají. Statisticky nám vyšla následující očkování:

- Hepatitida A (1 injekce = 1,5 roku za 1100 Kč, další injekce = 10 let)
- Hepatitida B (3 injekce = doživotí po 330 Kč)
- Břišní tyfus (1 injekce = 3 roky za 350 Kč)

dále jsme nakonec oželeli Meningokokovou meningitidu a Japonskou encefalitidu (snad jsme je tam nechytili). A pochopitelně antimalarika za cca 700Kč. Dostali jsme recept na dva různé přípravky, které se užívají 1x týdně resp. 1x týdně. Rozhodně se včas objednejte - minimálně 2 měsíce před cestou!

Ubytování

Ubytování prakticky není třeba vůbec plánovat. Za celou dobu našeho pobytu jsme bydleli ve všech hotelích úplně sami. Přestože se situace může změnit, můžete odjet bez rezervací na ubytování s naprostým klidem. Rozhodně se ale vyplatí si ubytování trochu zmapovat. Měli byste mít jasnou představu kolik kde může ubytování stát - vyplatí se to také při smlouvání.

Doprava

Dopravu není nezbytné plánovat, nicméně je nutné počítat s dostatkem času na některé přesuny. Zejména delší cesty, které často vyžadují i několik přestupů, nestihnete za jeden den. Spoje na sebe navazují jen výjimečně a často se stává, že všechny vyrážejí ráno a přijíždějí odpoledne nebo večer nebo dokonce uprostřed noci a tudíž prostě nepřestoupíte.

My jsme naši cestu plánovali asi 10 měsíců, nicméně by postačilo i mnohem méně. Bohatě vystačíte s internetem a nějakým tištěným průvodcem - my jsme si pořídili Lonely Planet.
 




Copyright 2004-22 (c) Martin Dlabač

: Nástroje :



Přidat k oblíbeným


: Srí Lanka :

srí lanka dovolená